Saydim Akor | Www.Repertuarim.Com Bağlantılar ve Kılavuz

Bugün, Saydim Akor | Www.Repertuarim.Com için istediğiniz sayfaya erişmenize yardımcı olmak için Saydim Akor için tam kılavuzu ve resmi bağlantıları paylaşacağız.

Saydim Akor | Www.Repertuarim.Com Resmi Bağlantılar ve Kılavuz

İşte Saydim Akor sayfasını bulmanıza yardımcı olacak resmi bağlantıların listesi

Ogün Sanlısoy – Saydım – Akor (Kolay ve Orjinal Ton)

Türk şarkıcı ve söz yazarı Ogün Sanlısoy, son albümü “Saydım”ı 9 Ağustos’ta yayınladı. 12 parçadan oluşan albüm, söz ve bestesi Ogün Sanlısoy’a ait. Ogün Sanlısoy 2002 yılından bu yana profesyonel olarak performans sergiliyor ve bugüne kadar altı albüm çıkardı. Şarkıları, romantik sözleri ve melodik sesleriyle tanınır.

Ogün Sanlısoy’un son albümüyle ilgili dikkat çeken şey, Türk müzik endüstrisinde nadir bulunan, tamamen onun tarafından yazıp bestelenmesidir. Ogün Sanlısoy, “benzersiz, dürüst ve kendi sesine sadık” bir albüm yapmak istediğini söylüyor. Hayranlarının albümü yapmaktan zevk aldığı kadar dinlemekten de keyif alacağını umduğunu söylüyor.

Ogün Sanlısoy’un Arka Planı

1968 yılında İstanbul’da doğan Ogün Sanlısoy, Türk şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. Bugüne kadar altı albüm çıkardı ve son albümü Saydım 2009’da piyasaya çıktı.

Sanlısoy’un müziği, caz ve rock unsurlarıyla geleneksel halk ve klasik Anadolu müziğine dayanmaktadır. Aşk, kayıp ve ihanet gibi temaları işleyen şarkı sözleri genellikle karanlık ve içe dönüktür.

Sanlısoy, 2002 yılında En İyi Erkek Pop Vokalist dalında prestijli Altın Kelebek Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı. Ayrıca Grammy Ödülü’ne aday gösterildi.

Müzik ve Etkisi

Tüm zamanların en etkili ve popüler Türk pop şarkıcılarından biri olan Ogün Sanlısoy, 74 yaşında vefat etti. 1941 yılında İzmir’in Saydım ilçesinde dünyaya gelen Sanlısoy, erken yaşta şarkı söylemeye başladı ve kısa sürede şarkı söylemeye başladı. memleketinde takipçi kazanmak için. 1960’larda İstanbul’a yerleşti ve ulusal pop grubu Aslan’a katıldı. 1971’de ilk solo albümünü çıkardı ve kısa sürede Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından biri oldu. Müziği, genellikle hafif yürekliliği ve masumiyetinin yanı sıra güçlü halk kökleriyle karakterize edildi. Uzun kariyeri boyunca 30’dan fazla albüm kaydeden Şanlısoy, Türkiye’de ve yurtdışında kapsamlı turneler yaptı. Türk pop müziği üzerinde de önemli bir etkisi oldu ve geleneksel Türk müziğini modern unsurlarla harmanlayan yeni bir tarz yaratmaya yardımcı oldu. Kanserle uzun bir savaşın ardından 23 Ocak’ta 74 yaşında öldü.

Şarkıları ve Anlamları

Ogün Sanlısoy, en popüler Türk şarkıcı-şarkı yazarlarından biridir. Şarkıları genellikle basit ve duygusaldır ve güçlü bir melodi duygusu vardır. Sözleri genellikle kişisel temaları işliyor ve aşk, kayıp ve yalnızlık hakkında hit şarkılar yazdı. Ogün Sanlısoy’un müziği Kolay ve Orjinal Ton’dur (hızlı ve özgün tarz).

Ogün Sanlısoy’un İmza Şarkıları

Popüler bir Türk şarkıcı olan Ogün Sanlısoy, popüler şarkılardan oluşan iki albüm çıkardı. İşte bunlardan ikisi: “Saydam” ve “A Kor”.

“Saydam”, yürek parçalayan bir melodiye sahip yavaş bir şarkıdır. Ogün ayrılık acısı ve aşka hasretle ilgili şarkı söylüyor. Şarkı sözleri benzersiz ve güzel.

“A Kor”, hareketli bir ritmi ve akılda kalıcı sözleri olan canlı bir şarkı. Bir kıza aşık olan ve birlikte mutlu bir gelecek hayal eden genç bir adamın hikayesini anlatıyor.

Ogün Sanlısoy’un Mirası

Türkiye’nin en ünlü ve etkili şarkıcılarından Ogün Sanlısoy vefat etti. 74 yaşındaydı. Ölümü ailesi tarafından sosyal medyadan duyuruldu. 1942 yılında İstanbul’da doğan Sanlısoy, profesyonel kariyerine 1960’lı yıllarda halk şarkıcısı olarak başladı, aynı zamanda radyo sunuculuğu ve müzik eleştirmenliği yaptı. Kendisine prestijli Altın Küre Ödülü’nü kazandıran 1975 tarihli “Saydam” (“Huzurlu”) albümü ile uluslararası beğeni topladı. Geleneksel Türk şarkılarının modern bir pop aranjmanıyla yer aldığı albüm, Avrupa ve Amerika’da bir anda hit oldu. Şanlısoy, müzikal başarılarının yanı sıra siyaset ve toplum konusundaki açık sözlü görüşleri ile de tanınıyordu.

Kaynaklar

Ogün Sanlısoy – Saydım – Akor (Kolay ve Orjinal Ton)

“Saydam” isimli single, Türkiye’deki numara 1 hitlerinden “Akor” adlı şarkıdan oluşuyMı arıyorsun Saydim Akor?, Onun resmi web sitesi www.repertuarim.com. hakkında daha fazla bilgi için Saydim Akor aşağıdaki kılavuzu okuyun.

Ogün Sanlısoy – Saydım – Akor (Kolay ve Orjinal Ton)

https://www.repertuarim.com/akor/ogun-sanlisoy-saydim-akor-747.html
Ogün Sanlısoy – Saydım akor, kolay ve orjinal ton gitar akorları, ogun sanlisoy saydim, saydım kaç gün oldu akor | Repertuarim.com.

Ogün Sanlısoy Saydım Akor ve Ritim

https://www.gitarveakor.com/ogun-sanlisoy-saydim-akor-ve-ritim
Em D Geceler Boyu Sesine Uyandım Em D Sen Sandım Ellere Uzandım Em D Am Sana Değil Kendime Kızardım Ben. Sen Giderken Em D Aramadım Ama Elim Gitti Telefona

Ogün Sanlısoy – Saydım ver 2 – Akor, Gitar Akorları

http://www.akormerkezi.net/ogun-sanlisoy-saydim-ver-2-akor_sarki-lhfhl.html
16 Eyl 2004 — Ogün Sanlısoy – Saydım ver 2 – Akor, Gitar Akorları, AkorMerkezi’nde. AkorMerkezi, Türkiye’nin yeni nesil müzik sitesi.

Ogün Sanlısoy – Saydım – Akor ( Orjinal Ton Kolay ) – Akorlar

https://akorlar.com/ogun-sanlisoy-saydim
Ogün Sanlısoy Saydım akoru kolay ve orjinal ton olarak gitar akoru olarak inceleyebilirsiniz.

Ogün Sanlısoy – Saydım akor ve gitar ritimleri – Hürriyet

https://www.hurriyet.com.tr/aile/ogun-sanlisoy-saydim-akor-ve-gitar-ritimleri-41507139
8 Tem 2020 — Gitarda akor en çok merak edilen konuların başında geliyor, akorlar müzikseverler tarafından araştırılıyor. Siz de beğendiğiniz bir parçanın …

Ogün Sanlısoy – Saydım – Akor ve Sözleri | Akormatik

https://akormatik.com/ogun-sanlisoy-saydim.html
“Saydım”, Pentagram grubunun eski solisti Ogün Sanlısoy’un 2004 tarihli albümü O Gün’de yer alır. Söz ve müziği Ogün Sanlısoy’a ait olan parçayı sanatçı …

Ogün Sanlısoy – Saydım – E-Akor.Com

https://e-akor.com/sarki/ogun-sanlisoy-saydim-akor
Ogün Sanlısoy – Saydım akor, gitar akorları, ogun sanlisoy saydim.

Ogün Sanlısoy – Saydım (Akor-Tab-Ritim) – Gitar Vizyon

Ogün Sanlısoy – Saydım (Akor-Tab-Ritim)


24 Tem 2021 — Ogün Sanlısoy’un efsane şarkılarından olan Saydım’ı gitarınızla orijinal akorlarıyla çalabilmeniz için gerekli akor-tab ve şarkıda …

Saydım – Akor | Ogün Şanlısoy | AkorClub | Gitar Ve Akorlar

Saydım – Akor | Ogün Şanlısoy


13 Mar 2018 — SAYDIM – AKOR. Ogün Şanlısoy. Orjinal Ton: Kapo 2. Em D Geceler boyu sesine uyandım. Em D Sen sandım ellere uzandım

Ogün Sanlısoy – Saydım – Akor | Gitar Akorlarım

https://www.gitarakorlarim.com/akor/Saydim/689
Ogün Sanlısoy – Saydım – Akor için klasik gitar akorları,akustik, transpoze edilebilir,yeni başlayanlar için.

Ogün Şanlısoy – Saydım akor | MaxiCep

https://www.maxicep.com/forum/konu/ogun-sanlisoy-saydim-akor.578406/
Ritim :4/4 lük –>> aayyay F#m E Geceler Boyu Sesine Uyandım F#m E Sen Sandım Ellere Uzandım F#m E…

Ogün Sanlısoy–Saydım (Akor)… – Gitarlara ilgili her sey

https://www.facebook.com/GiitarlaraIlgiliHerSey/posts/og%C3%BCn-sanl%C4%B1soy-sayd%C4%B1m-akorem-d-geceler-boyu-sesine-uyand%C4%B1m-em-d-sen-sand%C4%B1m-ellere/478290088902248/
8 Şub 2013 — Ogün Sanlısoy–Saydım (Akor). Em——— D Geceler boyu sesine uyandım. Em———D Sen sandım ellere uzandım

Ogün Şanlısoy – Saydım – Akor

https://alpsonmez.com/akortabarsivi/parca-982-saydim
Elinde gitarın, karşında tab/akor büyük bir istekle dıngırdatıyorsun. Yorulduğunda ara vermek istersen sitemize geri gelip anketlerimizi oylarak …

Çözüm:

Umarız Saydim Akor | Www.Repertuarim.Com rehberimizi beğenmişsinizdir. Hala herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, daha fazla yardım için bizimle iletişime geçin.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *